1% dla koszalińskiej wąskotorówki

1% dla koszalińskiej wąskotorówki

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, który w ramach tegorocznego rozliczenia podatku PIT przekazali w 2019 r.  swoją wpłatę na rzecz Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Łącznie Towarzystwo otrzymało 19712,76 zł od 282 osób. Fundusze te zostały w całości wykorzystane na remont torowiska w rejonie poligonu wojskowego (Kretomino) na łącznej długości 73 m. Zakupiono i wymieniono 113 podkładów wraz z mocowaniami. Nasz KRS: KRS 0000244589.

Przypominamy, że przez cały rok można przekazać darowiznę na rzecz TKKW, darczyńcami mogą być osoby fizycz­ne i osoby prawne.

Zakończył się już sezon regularnych przewozów pasażerskich na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Od czasu reaktywacji przewozów w 2008 r do teraz kolej przewiozła łącznie już ponad 100 tys. pasażerów! W pierwszym sezonie (2008 r.) kolej przewiozła 700 pasażerów kursując tylko do Bonina, a w tym roku już około 14 tys. Przed nami jeszcze kursy w listopadzie oraz Sylwester z Wąskotorówką.

Członkowie Towarzystwa w dalszym ciągu zajmują się remontami infrastruktury kolejowej. Poniżej kilka zdjęć dokumentujących nasze tegoroczne prace: remont torowiska w rejonie ulicy Sarzyńskiej w Koszalinie oraz zdjęcia z remontu rozjazdu na terenie stacji w Koszalinie.