Aktualności

Podsumowanie 2017 roku

Krótkie podsumowanie 2017r.

 2017r. był wyjątkowo pracowitym w historii Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Pociągi przewiozły ponad 12 tys. pasażerów, w tym około 1200 dzieci i młodzieży w ramach programu edukacji ekologicznej "Wąskotorówką bliżej do przyrody" (dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie), wykonano naprawy 3 przejazdów kolejowych oraz naprawiono ponad 1000 metrów torowiska. W grudniu 2017r. oddano do użytku wyremontowany przejazd kolejowy na ul. Gnieźnieńskiej. Został on wykonany w nowoczesnej technologii, po raz pierwszy w kraju zastosowanej na kolei wąskotorowej. Dzięki temu zapewni on komfortowy przejazd zarówno pociągów, jak i samochodów a zastosowana technologia powinna okazać się wyjątkowo trwała. Nie będą już konieczne coroczne naprawy tego bardzo ruchliwego i newralgicznego przejazdu kolejowego. 31 grudnia, w ramach "Sylwestra z Wąskotorówką" po raz pierwszy oficjalnie przejechał po nim pociąg z pasażerami.


 

 1% podatku w 2017r.

  W 2017r. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej otrzymało w ramach 1% podatku kwotę 16 598,66zł. Środki zostały przeznaczone na naprawy torowe na odcinku Koszalin-Manowo, wraz z wymianą 80 podkładów na odcinku 60m oraz uzupełnieniem i wymianą akcesoriów do mocowania szyny.

 W 2018 r. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej zamierza zwiększyć skalę remontów zabytkowej infrastruktury. W planach jest między innymi naprawa około 1000 metrów torowiska. Koszt prac torowych wraz z wymianą podkładów oraz mocowań wynosi blisko 150 tys. zł. Tak jak w poprzednich latach zachęcamy do przekazywania 1% podatku na wsparcie działalności Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Wszystkie datki, nawet te najmniejsze zostaną wykorzystane na remonty zabytkowej ciuchci i przyczynią się do poprawy jej stanu technicznego. Przekazując 1% podatku  wspierasz lokalną inicjatywę i pomagasz w odbudowie zabytkowej kolei. 

 Przypominamy, że przez cały rok można przekazać darowiznę na rzecz TKKW, darczyńcami mogą być osoby fizycz­ne i osoby prawne.Rozkład Jazdy 2016
Czytaj więcej
Nietypowa kontrola biletów!
Czytaj więcej
Dzień dziecka z kolejką - Czerwiec 2016
Czytaj więcej
Nowe urządzenia w koszalińskiej lokomotywowni
Czytaj więcej
Noc muzeów - 14 maja 2016!
Czytaj więcej
MAJÓWKA Z KOLEJKĄ 30 kwietnia - 1 maja 2016.
Czytaj więcej
Przetarg na remont parowozu Px48
Czytaj więcej
Pracowity weekend na torach
Czytaj więcej
Koszalińska Kolej Wąskotorowa będzie miała nowy wagon!

  Właśnie rozpoczął się remont zabytkowego wagonu pasażerskiego, który Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki pozyskało niedawno z Dobrej koło Nowogardu.

Czytaj więcej
NOWY TABOR KOSZALIŃSKIEJ KOLEI WĄSKOTOROWEJ
Czytaj więcej
Sezon 2014

Informacje dotyczące sezonu na koszalińskiej wąskotorówce w 2014 roku.

Czytaj więcej
Budżet obywatelski w Koszalinie. Parowóz będzie wyremontowany!
Czytaj więcej
Koszalin ma już własny parowóz!
Czytaj więcej
ROZKŁAD JAZDY 2014
Czytaj więcej
Szyby do wagonu od firmy NordGlass
Czytaj więcej
NOC Muzeów

Koszalińska Kolej Wąskotorowa była jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Koszalinie.

Czytaj więcej
23 II 2014 Wizyta w Koszalinie

 W minioną niedzielę 23 lutego odwiedzili Koszalińską Kolej Wąskotorową goście związani w przeszłości z pomorskimi kolejami wąskotorowymi: pan Jerzy Baranowski żoną Olgą ze Szczecina oraz pan Piotr Szeląg z Gryfic.

Czytaj więcej
12 I 2014 Podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Czytaj więcej
„Train to Europe. Wspólne hobby, wspólny język”. Podsumowanie projektu.

W ramach projektu w 2013r. grupa polskich i austriackich wolontariuszy, miłośników kolei wąskotorowych pracowała wspólnie na dwóch zabytkowych kolejkach wąskotorowych -w listopadzie w Koszalinie, zaś w grudniu 2013r. w Bezau, w Austrii.

Czytaj więcej