Eko-edukacja

EDUKACJA EKOLOGICZNA 2018

Listopadowe zajęcia edukacyjne

Mimo że za oknami chłód i deszcz, zajęcia edukacyjne w ramach programu "wąskotorówką bliżej do przyrody" dofinansowanego przez WFOŚiGW w Szczecinie trwają. 8 listopada 2018 r. wzięli w nich udział uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Koszalinie.

 

 

 

Edukacja dla najmłodszych

 

W dniach 17 i 20 września w zajęciach edukacyjnych uczestniczyły przedszkola: "Happy Days" z Koszalina oraz "Elf" ze Starych Bielic. Najmłodsi pasażerowie wąskotorówki wzięli udział w wycieczkach do Manowa, na Czaplą Górę. Tam poznawali przyrodę Pomorza Środkowego, brali udział w zajęciach rekreacyjnych a na zakonczenie skorzystali z bezpłatnego posiłku przy ognisku. Maluchy otrzymały też atrakcyjne nagrody i upominki. Program "Wąskotorówką bliżej do przyrody" odbywa się dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

"Koszaliński Elektronik"bliżej przyrody.

13 i 14 września 2018r. uczniowie koszalińskiego "elektronika" (czyli Zespołu Szkół nr 9) wybrali się na wycieczkę edukacyjną pociągiem koszalińskiej wąskotorówki do Rosnowa. Tam między innymi poznali historię jeziora Rosnowskiego i wzięli udział w zajęciach rekreacyjnych. Swoje wrażenia z wycieczki przelali na papier w ramach konkursu plastycznego. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody rzeczowe. Przejazd odbył się w ramach zadania "Wąskotorówką bliżej do przyrody", które otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Sierpniowe poznawanie przyrody

Koszalińska Kolej Wąskotorowa wciąż prowadzi program edukacji ekologicznej w ramach zadania "Wąskotorówką bliżej do przyrody". 9 sierpnia w wycieczce do Nadleśnictwa Manowo uczestniczyła grupa dzieci i młodzieży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej z Nowej Huty. Pasażerowie zwiedzili ścieżkę edukacji leśnej na Czaplej Górze oraz poznali bliżej historię koszalińskiej wąskotorówki.

Lipcowe wycieczki edukacyjne

Pomimo wakacji nasz program edukacji ekologicznej trwa. W lipcu w wycieczkach edukacyjnych wzięły udział kolejne placówki edukacyjne. 25 lipca była to grupa dzieci i młodziezy z gminy Biesiekierz a 26 lipca odwiedziła nas grupa z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego. Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. zaporę na jeziorze Rosnowskim oraz ścieżkę edukacji leśnej w Nadleśnictwie Manowo.

 

Kolejna wycieczka edukacyjna z cyklu "Wąskotorówką bliżej do przyrody" za nami. 18 czerwca 2018r. uczniowie koszalińskiego liceum im.S. Dubois odwiedzili Nadleśnictwo Manowo, gdzie poznali niezwykłą historię Czaplej Góry, jeziora Lubiatowskiego a także dzieje koszalińskiej wąskotorówki i proekologiczny charakter transportu kolejowego.

 

5 i 6 czerwca 2018r. Koszalińska Kolej Wąskotorowa zorganizowała wycieczkę edukacyjną dla uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach. Uczniowie poznali m.in. historię budowy jeziora Rosnowskiego oraz wybrane skarby przyrody regionu koszalińskiego.

 

 

9 czerwca 2018r. gościliśmy grupę mieszkańców gminy Karlino, którzy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej oraz pikniku w Rosnowie. Nasi goście interesowali się m.in. obszarem Natura 2000, " Dolina Radwi, Chocieli i Chotli".

 

Zapraszamy placówki oświatowe do skorzystania z tegorocznej oferty edukacyjnej.