FAQ

Skąd odjeżdżają pociągi w Koszalinie?

Pociągi Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej odjeżdżają ze stacji Koszalin Wąskotorowy. Znajduje się ona przy ulicy Kolejowej 4 w Koszalinie i stanowi miejsce odjazdów każdego pociągu naszej wąskotorówki.

Gdzie można kupić bilety na przejazd?

Bilety na przejazd Koszalińską Koleją Wąskotorową można nabyć w kasie biletowej w budynku dworca Koszalin Wąskotorowy przy ul. Kolejowej 4, jak również już po odjeździe pociągu u obsługi. Pasażerowie wsiadający na stacjach pośrednich powinni zgłosić chęć zakupu biletu u obsługi.

Czy można płacić kartą?

Tak. Akceptujemy płatności bezgotówkowe, zarówno w formie tradycyjnej, jak i zbliżeniowo zarówno w kasie biletowej, jak i na pokładzie pociągów.

Czy można zarezerwować wcześniej bilety?

Tak, jednak rezerwację prowadzimy wyłącznie dla grup powyżej 10 osób. Konieczna jest również wcześniejsza informacja pod adresem e-mail: tmkw@waskotorowka.koszalin.pl, bądź pod numerem telefonu 601-154-937 w celu szczegółowych ustaleń dotyczących państwa podróży.

Czy trzeba przybyć wcześniej na stację?

Na stację można przybyć do samego odjazdu pociągu. Jednakże dla Państwa komfortu co do wyboru miejsca i spokojnego zakupu biletów rekomendujemy przybycie na stację w Koszalinie ok. 30 min przed odjazdem.

Ile trwa podróż pociągiem?

Podróż w jedną stronę na trasie Koszalin – Rosnowo trwa godzinę. Analogicznie tyle również trwa powrót. Natomiast czas całej wycieczki zależy od zaplanowanego na ten dzień programu. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce “Rozkład jazdy“.

Czy są bilety ulgowe?

Tak. Na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej są honorowane wszystkie ulgi ustawowe m.in uczniowska, studencka, seniorska czy z Kartą Dużej Rodziny. Nie honorujemy jednakże ulg handlowych.

Czy można od razu kupić bilet powrotny?

Tak. W kasie biletowej w Koszalinie, czy w pociągu mogą Państwo zakupić od razu bilet powrotny. Dodatkowo bilet jest dzienny i umożliwia powrót dowolnym kursem danego dnia.

Czy można przewieźć koleją rower?

Oczywiście. Duża część naszych pasażerów to miłośnicy dwóch kółek i aktywnego wypoczynku. W załadunku i wyładunku pojazdów pomoże nasza obsługa. I najważniejsze: rowery przewozimy za FREE!

Czy czworonożni pupile również mogą pojechać w podróż?

Ależ naturalnie. Kochamy zwierzaki i one również mogą podróżować naszymi pociągami za darmo. Pamiętać należy jednak by w przypadku dużych psów mieć ze sobą kaganiec, a w przypadku każdego pupila również aktualną książeczkę szczepień.

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Przy stacji Koszalin Wąskotorowy posiadamy niewielki bezpłatny parking dla naszych klientów. Parkować można również tuż przy dworcu wzdłuż ulicy Kolejowej.

Chciałbym przewieźć kolejką dużą zorganizowaną grupę, czy istnieje możliwość rezerwacji miejsc?

Tak. Jak już wspomnieliśmy w takim wypadku należy się wcześniej skontaktować z naszym biurem pod adresem e-mail: tmkw@waskotorowka.koszalin.pl, bądź pod numerem telefonu 601-154-937. W przypadku dużej grupy możemy dla Państwa zarezerwować na wyłączność wagon w pociągu, a w przypadku dużego zainteresowania kursem znaleźć optymalne rozwiązanie. Przypominamy również że istnieje możliwość wynajęcia pociągu dodatkowego. Szczegóły w zakładce “Oferta dla grup“.

Czy dzisiaj pojedzie parowóz?

Zaplanowane kursy parowozu Px48 są wyszczególnione w zakładce “Rozkład jazdy“. Jednakże na skutek zdarzeń losowych może okazać się, że pociąg zostanie poprowadzony przez lokomotywę spalinową. Zachęcamy do śledzenia naszych social media, gdzie takie informacje pojawiają się natychmiastowo, jak również można dowiedzieć się więcej pod numerem telefonu 601-154-937

JEŻELI BRAKUJE CI INFORMACJI NA INTERESUJĄCE ZAGADNIENIE – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!