1 % wsparcia !

1 % wsparcia !

Aktualnie trwa remont parowozu Px48 3901. Naprawa się wydłużyła, dlatego ma się zakończyć dopiero w bieżącym roku a maszyna ma wrócić do eksploatacji po blisko ćwierć wieku przerwy.
Tender został wykonany prawie od nowa, ze starego pozostały tylko wózki i część ramy. Zostało zrobione całkowicie nowe nadwozie. Podwozie parowozu jest już po naprawie i oczekuje na montaż kotła, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.
O zakresie naprawy może świadczyć to, że konieczne okazało się odlanie nowego komina. Stary został całkowicie zniszczony przez korozję.
Ponadto ciągle realizujemy plany remontowe infrastruktury, które przewidują naprawy torowe, zakładające wymianę podkładów koło Bonina łącznie ok 800szt czyli blisko 120 tyś zł.
Zarówno prace renowacyjne przy parowozie jak i na torowisku Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej to bardzo kosztowne, ale niezbędne dla prowadzenia bezpiecznych przewozów działania. Dlatego, jak co roku zwracamy się z apelem o wsparcie na rzecz działalności zabytkowej kolei wąskotorowej w Koszalinie.
Nasz KRS: 0000244589.
Przypominamy, że przez cały rok można przekazać darowiznę na rzecz TKKW, darczyńcami mogą być osoby fizyczne i osoby prawne