2022 rok Koszalińska Kolej Wąskotorowa pożegnała iście na roboczo. ??

Na stacji w Manowie rozpoczęto przygotowania podkładów, które zostaną wykorzystane podczas rozpoczynającego się remontu torowiska na odcinku Bonin-Manowo. W planach są prace na 8 kilometrze linii kolejowej, czyli w okolicach wsi Bonin.

Zadanie zakłada wymianę 200 szt. podkładów oraz 260mb szyny (130m toru). Szyny pochodzą z darowizny przekazanej przez PKP PLK dla Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej w 2020 roku. Zadanie to będzie kosztować ponad 90 tys. zł. Województwo Zachodniopomorskie wsparło nasze zadanie dotacją w wysokości 35 tys. zł. ??

Towarzystwa Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej wykonuje te prace również dzięki wsparciu w ramach 1%. W 2022 roku podatnicy z całej Polski przekazali na konto stowarzyszenia 17 891,97 zł. Fundusze otrzymane w ramach 1% zostały w całości przeznaczone na sfinansowanie części kosztów remontu torowiska w Boninie i zostały wykorzystane na zakup podkładów.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszych działań w 2022 roku.

Swoje wsparcie chętni sympatycy koszalińskiej wąskotorówki mogą przekazać w roku 2023. Po raz pierwszy po zmianach będzie można przekazać nie 1, a aż 1,5% swojego podatku na rzecz Koszalińskiej Kolei Wąskotorowych i innych organizacji pożytku publicznego. W tym celu należy wskazać przy wypełnianiu formularza do rozliczania podatku dochodowego wskazaną OPP. By przekazać swój 1,5% podatku na rzecz Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej należy wskazać w odpowiednim miejscu Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, nr KRS 0000244589.

Skomentuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *